Najważniejsze informacje dnia – 11 czerwca 2014

Pojawiły się nowe informacje ws. śmierci 3-letniej dziewczynki, do której doszło wczoraj w Rybniku – ojciec dziewczynki, która zmarła zostawiona w samochodzie, jest w szpitalu psychiatrycznym. Mężczyzna doznał szoku. O tym, jak długo zostanie w szpitalu, zdecydują lekarze.

Od niedzieli nad przeważającą częścią Polski utrzymują się bardzo wysokie temperatury. Centrum IMGW wydało szczegółowe komunikaty i ostrzeżenia drugiego stopnia związane z upałem dla województw: śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Temperatura może miejscami przekraczać nawet 35 stopni.

Co działo się w polskiej polityce? Szef polskiej dyplomacji podkreśla, że zrobi wszystko, aby PiS nie wygrał wyborów i nie miał wpływu na najważniejsze decyzje w kraju. Stefan Niesiołowski komentując wczorajsze głosowanie nad odebraniem immunitetu poselskiego byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu i odśpiewanie hymnu przez polityków Prawa i Sprawiedliwości, stwierdził: „W Sejmie sprofanowano hymn narodowy. Stała się rzecz haniebna”.

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych doszło do kolejnej strzelaniny w szkole. Prezydent Barack Obama powiedział, że jest sfrustrowany tym, iż nie udało mu się zaostrzyć prawa do posiadania broni i powstrzymać przemocy.

Ponadto amerykański ekspert Frederick Kempe, przewodniczący think tanku Atlantic Council powiedział, że „Polska ma kluczowe znaczenie dla rozwiązania kryzysu na Ukrainie”. – Ważną decyzja jest ogłoszenie wzrostu wydatków na obronę. Smutne jest jednak to, że to Wasz kraj znów trafił na pierwszą linię frontu. Najgorszym scenariuszem byłoby, gdyby Polska pozostała sama na polu walki – stwierdził Kempe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>