Rostowski bije się w pierś: wszyscy dołożyliśmy się do nieszczęśliwego finału

- Nie ma możliwości nakładania kar, ponieważ nie było dyscypliny (podczas głosowania ws. immunitetu Mariusza Kamińskiego – przyp. red.). Wszyscy po trochę dołożyliśmy się do nieszczęśliwego finału: kierownictwo i członkowie. To nie uzasadnia błędu politycznego, którzy popełnili posłowie głosujący przeciwko odebraniu immunitetu – powiedział w „Faktach po faktach” Jacek Rostowski.

Sejm na wtorkowym głosowaniu nie odebrał Kamińskiemu immunitetu. O jego uchylenie wnioskowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, która b. szefowi CBA chciała postawić zarzut przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych biura w czasach, kiedy nim kierował. Kamiński mówił we wtorek, że chodzi o akcję dotyczącą zakupu willi w Kazimierzu Dolnym, w posiadanie której – jak podejrzewało Biuro – mieli nielegalnie wejść Kwaśniewscy.

Przeciwko wnioskowi prokuratury było dziewięciu posłów koalicji PO-PSL, 34 wstrzymało się od głosu. PO nie wyciągnie wobec nich konsekwencji personalnych.

Rostowski przyznał, że wszyscy w jego partii muszą się zastanowić, dlaczego tak się stało. – Wszyscy bierzemy na siebie część winy. Premier uważa, iż wszyscy jesteśmy trochę winni. Ale to nie zwalnia z błędu tych, którzy glosowali w sposób, który uważam za jak najbardziej niewłaściwy – polityk Platformy.

- Rafał Grupiński mówił, że część skrzydła konserwatywnego od dawna ma problem. Ja się z tym nie zgadzam, bo sam należę do tego skrzydła, a głosowałem za odebraniem immunitetu Kamińskiemu. Uważam, że słowa Grupińskiego to przesadzona interpretacja. Jestem zdania, że nic złego by się nie stało, gdyby posłowie głosujący „przeciw” przeprosili wyborców – ciągnął Rostowski.

- Stało się coś bardzo niefortunnego. Nie ma żadnego powodu, żeby Kamiński nie zrzekł się immunitetu, jeśli chce, żeby sprawa skończyła się przed sądem – powiedział na zakończenie w TVN 24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>