Wieża Eiffla zamknięta z powodu strajku

Wieża Eiffla w Paryżu została w piątek zamknięta dla zwiedzających z powodu strajku pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo – poinformowała Spółka Eksploatacji Wieży Eiffla (SETE), przez którą słynny budynek jest użytkowany.

Zarządzana wspólnie przez miasto i prywatne firmy SETE wyraziła ubolewanie, że z powodu strajku, o którym nie została wcześniej poinformowana, ucierpią turyści.

Pracownicy ochrony, zatrudnieni przez firmę prywatną MR Securite et Securite Services, domagają się od swego pracodawcy m.in. podniesienia pensji, specjalnej premii w wysokości 300 euro - wynika z informacji związków zawodowych CGT.

W piątek doszło do spotkania strajkujących z dyrektorem generalnym firmy MR Securite et Securite Services, ale nie wiadomo czym się zakończyło. Agencja AFP nie podaje, do kiedy wieża Eiffla będzie nieczynna.

W październiku 2010 r., a następnie w czerwcu 2013 r. wieża była zamykana za każdym razem na dwa dni z powodu strajków około 300 pracowników domagających się poprawy warunków pracy, wyższych uposażeń i zwiększenia bezpieczeństwa.

Paryska „Żelazna Dama” jest najczęściej odwiedzaną budowlą świata. Codziennie odwiedza ją od 25 do 30 tys. turystów, siedem dni w tygodniu przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>