Afera podsłuchowa. „Wprost” publikuje pierwsze nagranie

Opozycja mówi o skandalu i żąda dymisji rządu, premier zapewnia, że sprawy nie lekceważy. To pierwsze reakcje na publikację tygodnika „Wprost”. Pierwsza z taśm ukazała się już na stronie internetowej tygodnika z tytułem „Handel głową Rostowskiego”.

Tygodnik „Wprost” poinformował, że dotarł do nagrań z prywatnych spotkań z udziałem ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, szefa NBP-u Marka Belki i byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Mają one stawiać polityków w bardzo złym świetle. Szef MSW miał między innymi stwierdzić, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie”. Według spekulacji gazety, wyciek taśm może być próbą zamachu stanu, obliczonego na obalenie rządu Donalda Tuska.

W pierwszej opublikowanej przez tygodnik rozmowie, bohaterami są Sienkiewicz i Belka. Belka postawił w niej warunek za pomoc w finansowaniu deficytu budżetowego – warunkiem miała być dymisja Jacka Rostowskiego.

- Sytuacja jest trudna. PiS ma 43 proc. poparcia. W budżecie państwa brakuje pieniędzy, opóźniają się wpływy do kasy państwa, cięcia są niewystarczające. Rząd ma jednak świadomość, że sytuacja nie jest beznadziejna, bo w dłuższej perspektywie będzie lepiej. Ale w tej sytuacji wybory wygra PiS. A to oznacza katastrofę – mówi Sienkiewicz.

Handel głową Rostowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>