Przeszukania ABW w sprawie nagrań

W związku nagraniami ujawnionymi przez „Wprost” Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdza kilka miejsc w poszukiwaniu materiałów, które mogą być dowodem w sprawie – poinformował rzecznik ABW Maciej Karczyński.

Rzecznik podał, że ABW od soboty na podstawie przedstawianych informacji w mediach wyjaśnia okoliczności całej sprawy. – Sprawdzamy między innymi, w jaki sposób doszło do nagrań i kto mógł je wykonać – powiedział Karczyński.

- W ramach wstępnych czynności funkcjonariusze ustalili osoby oraz adresy, które mogą mieć związek z nagraniami przedstawionymi w mediach – wyjaśnił.

- Na podstawie analizy zebranych materiałów oraz wniosku jednej z osób i we współpracy z prokuraturą, ABW rozpoczęła przeszukania kilku wytypowanych miejsc celem zabezpieczenia materiału mogącego stanowić dowód w sprawie – podał rzecznik Agencji. Dodał, że czynności trwają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>