Rzym stoi w wodzie po gwałtownych burzach i ulewach

Po dwóch dniach gwałtownych burz i ulew, nazywanych „bombami wodnymi” Rzym stoi w wodzie niemal po kolana. Taka sytuacja panuje na wielu zamkniętych ulicach i głównych drogach dojazdowych, a zła pogoda nie mija.

Ruch w Wiecznym Mieście jest częściowo sparaliżowany, a największe szkody ulewy wyrządziły na zalanym odcinku obwodnicy, gdzie na wiele godzin setki kierowców utknęły w korkach.

W poniedziałek, po kolejnej porannej wielogodzinnej burzy z intensywnymi opadami, zamknięto kilka stacji metra. Straż pożarna i inne służby interweniowały setki razy w wielu dzielnicach stolicy Włoch, gdzie zanotowano miejscowe podtopienia.

Zalany został oddział reanimacji w wielkim szpitalu San Camillo.

Prokuratura w Rzymie poinformowała, że wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie licznych utrudnień i paraliżu miasta z powodu niepogody. To rezultat wielu skarg złożonych przez kierowców, którzy byli uwięzieni w swoich samochodach na obwodnicy i innych drogach.

Meteorolodzy ostrzegają, że niepogoda w Rzymie i w dużej części Włoch utrzyma się do czwartku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>