Sławomir Nowak odchodzi z Platformy Obywatelskiej

Sławomir Nowak odchodzi z Platformy Obywatelskiej Były minister transportu złożył rezygnację z członkostwa w PO – poinformowała sekretarz pomorskich struktur PO Agnieszka Pomaska. Jak powiedziała, Nowak nie podał przyczyn złożenia legitymacji członkowskiej.

Wcześniej, na początku 2014 roku Nowak został zawieszony w prawach członka. Wtedy również sam były minister złożył taki wniosek. Wtedy również przestał pełnić funkcję szefa pomorskiej PO. Zawieszenie miało związek z zarzutami postawionymi przez prokuraturę w sprawie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych.

Tygodnik „Wprost” upublicznił stenogram z nagrania rozmowy Nowaka z Andrzejem Parafianowiczem, byłym wiceministrem finansów i byłym szefem Głównego Inspektoratu Informacji Finansowej. Nowak mówi tam o kontroli finansów swojej żony: „Chcą ją trzepać. Cały 2012 r. Chcą najpierw wziąć rachunek bankowy. Mam nadzieję, że to dotyczy tylko jej działalności, a nie będą chcieli krossować tego z moim rachunkiem. Bo ona jedzie od paru lat na stracie, potężnej”.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła śledztwo ws. rozmowy między byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem a byłego ministrem transportu Sławomirem Nowakiem – poinformowała Prokuratura Apelacyjna w Warszawie. Zapowiedział to wcześniej prokurator generalny Andrzej Seremet.

Na briefingu prasowym Seremet poinformował, że prokuratura zwróci się do „dysponenta” (zapewne chodzi o tygodnik „Wprost”) o nagrania rozmów między Parafianowiczem i Nowakiem, a także między szefem NBP Markiem Belką i szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem.

Według Seremeta, rozmowa Nowaka z Parafianowiczem wskazuje na dostateczne prawdopodobieństwo, że doszło do przestępstwa polegającego na zablokowaniu przez Parafianowicza trwającej kontroli skarbowej u żony Nowaka.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>