Syria: 27 zabitych wskutek użycia bomb beczkowych

Co najmniej 27 osób zginęło w Aleppo na północnym zachodzie Syrii wskutek zrzucenia przez siły syryjskie ze śmigłowców bomb beczkowych na dwie dzielnice kontrolowane przez rebeliantów – poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Wśród ofiar śmiertelnych są dzieci. Kilkadziesiąt osób zostało rannych.

Według Obserwatorium dwie bomby zrzucono na dzielnicę As-Sukkari na południowym wschodzie miasta, zabijając 21 osób. Ta mająca siedzibę w Londynie organizacja udostępniła wstrząsające zdjęcia z tego ataku – pisze AFP.

W wyniku zrzucenia jednej bomby beczkowej na dzielnicę Aszrafija na północy miasta śmierć poniosło sześć osób.

Według szefa Obserwatorium Ramiego Abdela Rahmana bomby zostały zrzucone w kilkuminutowych odstępach.

Z danych Obserwatorium wynika, od początku roku ok. 2 tys. osób zginęło w wyniku używania przez siły reżimowe bomb beczkowych w atakach na rebeliantów w Aleppo. Wśród ofiar są kobiety i dzieci.

Zrzucane zwykle ze śmigłowców bomby, zawierające materiały wybuchowe, paliwo i kawałki metalu, powodują dużo ofiar i szkód. Użycie tych bomb potępiają USA i UE.

Aleppo, największe miasto syryjskie i w przeszłości ważny ośrodek handlowy, od wybuchu rebelii przeciwko reżimowi Baszara el-Asada w 2011 roku jest podzielone na obszary kontrolowane przez rebeliantów i przez siły rządowe.

W ostatnich miesiącach syryjskie lotnictwo regularnie bombarduje części miasta opanowane przez rebeliantów; bojownicy ugrupowań opozycyjnych odpowiadają ogniem z moździerzy w kierunku dzielnic kontrolowanych przez wojsko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>