Kalinowski: jest blisko przedterminowych wyborów

Jesteśmy blisko przedterminowych wyborów – powiedział w radiowej „Jedynce” europoseł PSL Jarosław Kalinowski. Zdaniem polityka ludowców o tym, czy dojdzie do skrócenia kadencji parlamentu rozstrzygnie się na początku przyszłego tygodnia.

Kalinowski mówił również, że straty dla Polski, związane z aferą taśmową, są bardzo duże. – Zamiast zajmować się ważnymi wydarzeniami polityki międzynarodowej, między innymi na Ukrainie, musimy rozwiązywać nasze wewnętrzne problemy – zauważył europoseł.

Jego zdaniem, szkodzi to pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Europoseł PSL mówił, że zgadza się z premierem, iż dymisja rządu byłaby „realizacją scenariusza, pisanego przez kogoś innego”. Jednak – zdaniem Kalinowskiego – utrzymywanie na siłę obecnego rządu byłoby jeszcze gorszym rozwiązaniem, gdyż jeszcze bardziej destabilizowałoby kraj.

Polityk PSL uważa, że akcja ABW i prokuratury w siedzibie redakcji „Wprost” była kompromitacją, za co odpowiedzialność powinien ponieść minister Bartłomiej Sienkiewicz. Jarosław Kalinowski dodał, że wielu prawników podważa też słowa prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, który tłumaczył swoich podwładnych po akcji w siedzibie „Wprost”.

Źródło: IAR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>