Najszybsza, największa i najbardziej stroma kolejka górska świata

 

Nowa niesamowita atrakcja czeka na wszystkich żądnych mocnych wrażeń. We czwartek w miejscowości Gurnee w stanie Illinois otwarto po raz pierwszy największą, najszybszą i najbardziej stromą na świecie kolejkę górską o drewnianej konstrukcji.

Kolejka mieści się w parku rozrywki Six Flags i jest jedną z 14 znajdujących się tam atrakcji. Na śmiałków, którzy zdecydują się z niej skorzystać, czeka przejażdżka pełna gwałtownych zwrotów, jazda do góry nogami i przeciążenia, które powodują, że pasażerowie mają wrażenie, iż za chwile wylecą z wagoników. Wszystko to można było osiągnąć dzięki zastosowaniu drewnianej konstrukcji.

Prawie pionowy spadek z wysokości 54 metrów rozpędza kolejkę do prędkości 116 kilometrów na godzinę, ale jak wynika z relacji pierwszych pasażerów, to właśnie nagłe zwroty i jazda do góry nogami dostarczają najwięcej wrażeń.

Goliat jest jedną z niewielu kolejek górskich o drewnianej konstrukcji, które gwarantują przejażdżkę głowami w dół. Kolejka została specjalnie zaprojektowana tak, aby było to zarówno emocjonujące, jak i bezpieczne.

Przejazd Goliatem trwa zaledwie minutę i 15 sekund, ale dostarcza niesamowitych wrażeń. Zobacz, jak wygląda kolejka, która pobiła aż trzy światowe rekordy.

Źródło: Daily Mail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>