Prezes Point Group skupował akcje spółki na długo przed taśmami „Wprost”

Prezes i większościowy właściciel Platformy Mediowej Point Group skupuje akcje spółki, do której należy m.in. „Wprost” – zauważyli dziennikarze ekonomiczni. Zaczął to jednak robić na długo przed tym, jak tygodnik ujawnił taśmy z podsłuchów.

Jak informuje spółka w komunikacie giełdowym, członek zarządu Platformy Mediowej Point Group od 9 do 16 czerwca kupił 235 tys. akcji tej spółki, płacąc w sumie prawie 90 tys. zł.

Tymczasem 16 czerwca należący do PMPG tygodnik „Wprost” opublikował materiały, dzięki którym wyczerpał się cały – i tak podniesiony – nakład pisma. Kupno akcji komentowano więc m.in. w mediach społecznościowych. „Spory ruch na akcjach wydawcy Wprost tuż przed upublicznieniem nagrań” – pisał np. na Facebooku Paweł Nowacki, zastępca redaktora naczelnego ds. online „Dziennika Gazety Prawnej”. – Trudno te transakcje jednoznacznie zinterpretować: mogły mieć związek z taśmami, a równie dobrze mogły nie mieć żadnego, tym bardziej, że skup akcji zaczął się wcześniej, a w grę nie wchodzi duża kwota – mówi Paweł Nowacki.

 

Istotnie, z innego komunikatu giełdowego PMPG wynika, że prezes spółki Michał M. Lisiecki w okresie 14 listopada ub. r. – 10 czerwca br. zwiększył swój udział w jej kapitale zakładowym o 1 proc. i obecnie posiada 63,5 mln akcji PMPG, tj. 61,14 proc. kapitału. „Status spółki publicznej wymaga od zarządzających PMPG transparentności i prezes spółki konsekwentnie dopełnia obowiązków informacyjnych, które z tego statusu wynikają” – podkreśla Anna Pawłowska-Pojawa, PR manager PMPG.

Dodaje, że przez siedem miesięcy (14 listopada ub. r. – 10 czerwca br.) „członek zarządu nabył ponad 2,2 mln akcji i zbył ponad 1,2 mln akcji”, więc informacja o kupnie 235 tys. akcji „nie może być rozpatrywana w kategorii sytuacji nadzwyczajnej, związanej z wyjątkowymi okolicznościami” Na bezpośrednie pytanie, kiedy prezes PMPG dowiedział się o taśmach będących w dyspozycji redakcji „Wprost” i czy zakup akcji miał z tym gorącym tematem coś wspólnego, Pawłowska-Pojawa już jednak nie odpowiada. „Spekulacji i plotek nigdy nie komentowaliśmy i to się nie zmieniło” – ucina.

1 kwietnia na zamknięciu giełdy kurs akcji PMPG wynosił 35 groszy, 2 maja – 33 grosze, 27 maja – 30 groszy. Potem zaczął rosnąć – do 34 groszy (6 czerwca) i 37 groszy (11-13 czerwca). Najwyższy był w poniedziałek 16 czerwca – 40 groszy. Na zamknięciu giełdy w piątek 20 czerwca wynosił 38 groszy.

Źródło: Presserwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>