Komunikat Malaysia Airlines. Na liście ofiar nie ma Polaków

Linie Malaysia Airlines podały pełną listę narodowości ofiar katastrofy Boeinga 777 nad wschodnią Ukrainą. Nie ma na niej polskich obywateli.

Szczątki boeinga 777

Z komunikatu na stronie internetowej linii wynika, że w katastrofie zginęło najwięcej Holendrów – 193, oraz Malezyjczyków – 43. Ponadto śmierć poniosło 27 Australijczyków, 12 obywateli Indonezji, 10 – Wielkiej Brytanii, po 4 Niemców i Belgów, 3 Filipińczyków oraz po 1 osobie z Nowej Zelandii i Kanady. Łącznie 298 osób.

Boeing 777 został zestrzelony przy granicy z Rosją. Coraz więcej światowych mocarstw apeluje o międzynarodowe śledztwo w tej sprawie.

Tymczasem Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) podała, że ustaliła dokładne miejsce, skąd wystrzelona została rakieta, która strąciła malezyjski samolot.

- Wstępne materiały śledztwa wskazują, że rakietę wystrzelono z okolic miejscowości Sniżne, która kontrolowana jest przez terrorystów. Znamy dokładne miejsce wystrzału, ale w interesie śledztwa nie informujemy o tym. Pracujemy nad tym, żeby dotrzeć do tego miejsca i zabezpieczyć dowody, ale trwają tam działania bojowe – powiedział szef kontrwywiadu SBU Witalij Najda.

Sniżne znajduje się na zachód od miasta Torez w obwodzie donieckim. Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych spadł na ziemię między tymi dwoma punktami.

W katastrofie malezyjskiego samolotu na wschodniej Ukrainie zginęło prawie 300 osób. Boeing leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Samolot został najprawdopodobniej zestrzelony pociskiem rakietowym odpalonym z obszaru kontrolowanego przez separatystów.

Źródło: IAR, PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>