Wypadek polskiego autobusu w Niemczech, są ofiary

Co najmniej dziewięć osób zginęło, a 69 zostało rannych w wypadku z udziałem polskich pojazdów, do którego doszło w nocy na autostradzie A4 w okolicy Drezna na terenie kraju związkowego Saksonia – poinformowała niemiecka policja.

Dotychczas zidentyfikowano sześć ofiar. Jak podała ambasada RP w Berlinie, wśród zabitych jest sześcioro Polaków (według straży pożarnej są to dwie kobiety i czterech mężczyzn); tożsamości trzech osób jeszcze nie ustalono. Wśród 69 rannych jest 65 Polaków. 40 osób odniosło ciężkie obrażenia; 25 osób jest lekko rannych. Cztery osoby zostały już wypisane ze szpitali.

Polski autobus wjechał w autobus ukraiński. W wyniku uderzenia autobus z Polski wpadł w poślizg, przebił bariery ochronne i wjechał na przeciwny pas ruchu. Tam zderzył się z polskim mikrobusem. Większość ofiar śmiertelnych to pasażerowie mikrobusu.

Według pierwszych doniesień pojazdem, który uległ kolizji, jechali obywatele Polski oraz Ukrainy.

Wiadomo, że w wypadku brał udział autokar należący do firmy Sindbad. Informacji dotyczących wypadku udziela infolinia pod numerami telefonów: 801 22 33 44 oraz +48 77 443 44 44. Specjalny numer uruchomiło także MSZ. Kontakt dla poszkodowanych i rodzin pod numerem +49 163 788 76 76.

Źródło: TVP Info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>