Szaleńczy rajd kierowcy na „Monciaku” w Sopocie. Są ranni

Szaleńczy rajd kierowcy w Sopocie. Mężczyzna, kierujący samochodem marki Honda, przed północą wjechał w spacerowiczów. Poszkodowane zostały aż 22 osoby. Część z nich została przewieziona do szpitala. – Mężczyzna przejechał „Monciakiem” (najpopularniejszy w Sopocie deptak – red.), wjechał na drewniany fragment mola, tam zawrócił – relacjonuje rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Karina Kamińska.

Kierowca wjechał w spacerowiczów w Sopocie

Oficer dyżurny Wojewódzkiej Stacji Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku Wiesław Obłoński poinformował, że trzy osoby poszkodowane w tym wypadku odniosły poważne urazy kończyn i twarzoczaszki. Rzecznik sopockiej policji dodała, że do potrąceń doszło na ul. Bohaterów Monte Cassino oraz Placu Przyjaciół Sopotu.

Kierowca próbował również uciekać z rozbitego samochodu. – Został jednak złapany przez świadków zdarzenia i przekazany w ręce policjantów – dodała Kamińska. – To było na takiej zasadzie, jak się kosi trawę – tak uderzał w ludzi, tylko odskakiwali – relacjonował reporterowi Radia Gdańsk jeden ze świadków.

Mężczyzna był trzeźwy. – Dużo jednak wskazuje na to, że był pod wpływem środków odurzających – dodała Kamińska. O tym, czy kierowca zażywał narkotyki przesądzą ostatecznie wyniki badań krwi i moczu.

Zatrzymany ma około 30 lat. – Nie ma przy sobie dokumentów, podawana przez niego ustnie tożsamość wymaga sprawdzenia – wskazała rzeczniczka sopockiej policji.

Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu szaleńczego rajdu. Dziś mają sprawdzić monitoring i przesłuchać świadków. Kierowca nie został jeszcze przesłuchany. Funkcjonariusze wstępnie kwalifikują zdarzenie jako wypadek komunikacyjny. Kwalifikacja może się jednak zmienić na spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

Źródło: PAP, IAR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>